Для чого Ігор Насалик тасує кадрову колоду

Останні призначення міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика на посади керівників державних підприємств збурили трудові колективи шахт і профспілкову спільноту. Про це та й не тільки йшлося на сьогоднішній прес-конференції, у якій узяли участь: очільник Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, його колега з Незалежної профспілки гірників Донбасу Микола Волинко, гірничий майстер із шахти «Степова» ДП «Львіввугілля», член НПГУ Павло Голота та співзасновник підприємства «Екопромтех» Ігор Яриш.

Складається враження, що у профільному відомстві зацікавлені в остаточному руйнуванні галузі, наголошували промовці. Замість того, щоб вирішувати нагальні питання, Ігор Насалик тасує кадрову колоду і призначає людей, наближених до «смотрящих», як це сталося у ДП «Львіввугілля», або соратників Олександра Януковича, як у ДП «Селидіввугілля». На подібні дії очільника профільного відомства гірники реагують відповідним чином, акцентував Михайло Волинець. «Учора відбулося масове пікетування адміністративної будівлі ДП «Львіввугілля», - розповів він. - Шахтарі обурені тим, що замість погашення заробітної плати, яку вони востаннє отримували кілька місяців тому, їм пропонують нового генерального директора, який є маріонеткою «смотрящего» Андрія Венгріна».

Слід зауважити, що кадрові пертурбації відбуваються у той час, коли на розширеній сесії Червоноградської міської ради за участю профспілок, зокрема і НПГУ, та трудових колективів розглядається питання, як доведеним до відчаю людям діяти далі. Там лунали пропозиції перекривати автомагістралі, митницю, рушити пішою ходою на Київ. Цікаво, що навіть найрадикальніші дії знаходять підтримку в міського голови та місцевих депутатів, але не в міністра, який вважає кількамісячну затримку із виплатою зарплати справою другорядною. І навіть нахваляється, що коли він сів у міністерське крісло, тоді не виплачували зарплату по вісім-девять місяців.

Павло Голота розповів, що ситуація на підприємстві досить напружена: вугілля не відвантажується, не виділяються кошти на закупівлю нового шахтного кріплення, що може призвести до трагічних наслідків. До всього цього додається заборгованість із заробітної плати. «Шахтарям не повернули зароблені кошти ще за березень і квітень, а вже скінчився травень», - зазначив Павло. Також він показав фото своїх малолітніх дітей і звернувся до міністра Ігоря Насалика: «Пане міністре, подивіться на цих дітей і таких дітей шахтарів багато, ви позбавляєте їх майбутнього».

До конференції долучилися також громадські активісти - члени проводу ГО УНСО у Львівській області, які вже протягом п’яти років допомагають трудовим колективам відстоювати свої права. Зокрема, представник цієї організації Руслан Жукровський сказав, що ГО УНСО дуже впливова і має представників по всіх регіонах України і вони докладуть максимум зусиль, щоб Калуська ТЕЦ, на яку нібито накинув оком Ігор Насалик, не перейшла в загребущі приватні руки.

На запитання газети «Аспект», чому лише на двох державних вугільних підприємствах - повноцінні керівники, а на решті – якщо не в. о., то т.в.о., відповів Михайло Волинець. «Пояснення досить просте. Щоб тримати на гачку таких людей. У разі чого звільнити їх значно легше», - зазначив голова НПГУ.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl