Гірники Львівщини: «Чому не виплачують зарплату та не відвантажують вугілля?»

Сьогодні зранку майже півтисячі працівників ДП «Львіввугілля», які прибули до Києва на автобусах, пікетували Міністерство енергетики та вугільної промисловості. Разом із ними до столиці завітали і депутати чотирьох фракцій Червоноградської міської ради. Вдатися до акції протесту гірників Прибужжя змусила заборгованість із заробітної плати та припинення відвантаження вугілля. На численні листи і звернення до профільного міністерства та Кабміну трудовий колектив жодної відповіді не отримав.

Під час імпровізованого мітингу під стінами Міненерго лунали не вельми схвальні вигуки на адресу посадовців профільного відомства. Найбільше діставалося міністру Ігореві Насалику. Його називали відвертим брехуном та пропонували пошвидше йти у відставку. Попри це урядовець таки наважився підійти до мітингувальників і отримав нову порцію дошкульних епітетів. Затим Ігор Насалик запропонував сформувати переговорну групу із представників профспілок та продовжити розмову вже у приміщенні міністерства. Однак там вести дискусію на підвищених тонах змушений був уже заступник міністра Анатолій Корзун, а не його безпосередній керівник, який терміново подався кудись у справах. Нічого конкретного пан Корзун пообіцяти не зміг (та й може не хотів). «Абсолютно даремна трата часу», - так прокоментувала результат перемовин її учасниця голова первинного осередку НПГУ шахти «Лісова» ДП «Львівугілля» Мирослава Кафтан.

Зрештою вирішено було, що робоча група підготує протокол намірів, який буде узгоджено із профспілківцями на спільному засіданні.

А поки в міністерстві працювали над циркуляром, в Національній спілці журналістів України відбулася прес-конференція «Зарплату шахтарям не виплачують, вугілля не відвантажують. Чому?» за участю очільника Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця, голови Регіонального об’єднання НПГУ у м. Червонограді Віталія Оніжука, керманича первинного осередку НПГУ шахти «Степова» ДП «Львівугілля» Василя Семканича. Також до заходу долучилися голова Львівської територіальної організації ППВП України Олег Турчин та секретар Червоноградської міської ради Олександр Грасулов.

Промовці наголошували, що на шахтах ДП «Львівугілля» склалася вкрай складна ситуація – там виплачено тільки 38 відсотків заробітної плати за березень 2019 року. Тим часом видобуте вугілля накопичується на аварійних складах, а концентрат – на збагачувальній фабриці, що може призвести до його самозаймання. При цьому профільне міністерство ніяк не координує збут вугілля.

«Через це шахтарі Львівщини не можуть самі собі заробити на зарплату, технологічні потреби, розвиток виробництва та сплату податків і зборів, а державної підтримки їм у бюджеті не передбачено, - наголосив Михайло Волинець. - Тому вони хочуть отримати від столичних високопосадовців відповіді на найболючіші свої питання, зокрема й на таке: «Чому при виконанні плану з видобутку вугілля немає коштів на виплату заробітної плати голодним шахтарям?»

Лідер НПГУ також повідомив, що через недолуге господарювання не тільки регулярними стали затримки із виплатою заробленого важкою працею, а не здійснюються відрахування до Пенсійного та соціальних фондів, через що виникають проблеми як із виплатою лікарняних та виходом у передбачений законодавством термін на заслужений відпочинок.

Чимало уваги Михайло Волинець приділив сумнівній діяльності «смотрящих», які вдаються до різного роду оборудок не без відома міністра Ігоря Насалика.

Вимоги протестувальників озвучив Віталій Оніжук. Передусім – це виплата заборгованого і вирішення питання з реалізацією вугілля. Також він висловив сумнів щодо доцільності постачати добуте паливо за сімсот кілометрів на ТЕС, підпорядковані Центренерго, коли під боком – дві теплоелектростанції.

Емоційним видався і виступ Василя Семканича, який нагадав, що два роки тому сталася аварія, яка забрала життя восьмох гірників. Тоді у вибої був і він. «Ми змогли відновити роботу. Вийшли на потужність – понад 1000 тисячу тонн на добу. Та от біда. Маючи можливість працювати беззбитково, заробляти на себе, не простягаючи руку, ми – у боргах», - бідкався голова первинного осередку. На завершення він закликав владу – і теперішню, і майбутню – зрештою звернути увагу на шахтарів, «бо люди – у відчаї».

Олександр Грасулов поінформував, що на позачерговій сесії Червоноградської міської ради, що відбулася 10 травня, було розглянуто єдине питання – «Про звернення Червоноградської міської ради про напружену ситуацію в шахтарських колективах державного підприємства «Львіввугілля». «В ухваленому рішенні йдеться про цілковиту підтримку справедливих вимог гірників, а також про те, що у разі непогашення боргів із заробітної плати, акції протесту можуть набути масштабного характеру», - зазначив секретар міськради.

Після прес-конференції її учасники долучилися до переговорного процесу, що відбувається у стінах Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl