Захистити вугільні шахти – обов'язок не лише гірників і профспілок, а й держави

Другий день поспіль вимикають електроенергію на державних шахтах. «Це свідчить про те, що міністр Ігор Насалик та його підлеглі не в змозі скоординувати роботу департаменту вугільної промисловості, ДП «Укрінтеренерго» та районних електромереж», - зазначає голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Учора знеструмлено найпотужнішу шахту Львівщини «Степову», тож активістам НПГУ довелося звертатися за підтримкою до голови облдержадміністрації. У ДП «Первомайськвугілля» Луганської області відімкнули електропостачання поверхнево-технологічного комплексу, позбавивши шахтарів навіть можливості помитися після зміни. На ДП «Мирноградвугілля» Донецької області через знеструмлення паралізовано всю роботу адміністративно-побутового комплексу, тобто немає світла, інтернету тощо. А з 23-ї години 30 січня припинили подачу електроенергії і у вибої. Тобто на підприємстві всі роботи припинено.

«Через це виникає не лише загроза загазування й затоплення шахт, а зважаючи на зимовий період, і ризик замороження шахтних стовбурів, - розповідає Михайло Волинець. - Якщо таке станеться, це унеможливить спуск-підйом у шахту, а отже й транспортування вугілля та гірничої маси. Досвід показує, що усувати наслідки замороження шахтних стовбурів доводиться протягом кількох місяців. Недалекоглядні й безвідповідальні високопосадовці Міненерговугілля на чолі з Ігорем Насаликом просто не розуміють цього, а отже й наслідків своїх дій та вказівок. Провівши консультації з головами первинок НПГУ, відповідально заявляю: ми, як і шахтарі, не миритимемося з таким станом справ».

За словами Михайла Волинця, намічено комплекс дій щодо пікетування місцевих органів влади, а також планується виїзд до столиці.

«Ми також сподіваємося на важливу роль місії світових профспілок, яка прибуде до Києва 13-14 лютого для вивчення ситуації, що склалася на ринку праці в Україні, - розповів він. - Конкретно представники МКП цікавитимуться питаннями невиплати зарплати, відсутності соціального діалогу, втрати робочих місць та неконтрольованої міграції. Рекомендую головам первинних осередків НПГУ вийти на зв’язок із різними громадськими рухами, організаціями, політичними силами, небайдужими до подій у шахтарських містах, тримати зв’язок зі ЗМІ і постійно висвітлювати ситуацію та попереджати про усі загрози й економічні та екологічні наслідки, які виникають внаслідок розвалу вугільної галузі».

Своїм завданням Михайло Волинець, як очільник Незалежної профспілки гірників України і Конфедерації вільних профспілок України, вважає роз’яснити усьому суспільству, що знищення вугільної галузі і послаблення енергетичної безпеки держави призведе до збільшення обсягів закупівлі дорогого вугілля із заокеанських далей та країни-агресора.

«Уже зараз люди отримують величезні рахунки за опалення, а завтра відбиратимуть житло. Ми спостерігаємо ефект сніжної кулі: розпочинається з однієї проблем, а наслідки, як лавина, невпинно зростають. Тому маємо передбачати їх, щоб запобігати можливим загрозам і ризикам. Захистити власні вугільні шахти – обов'язок не лише гірників і профспілок, а й держави та усіх громадян України», - підсумував Михайло Волинець.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl