Вугільна галузь: знайти комплексне вирішення проблемних питань

У Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулися слухання на тему: «Про стан дотримання в Україні прав профспілок та організацій роботодавців відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці №87 про свободу асоціації та захист права на організацію». Участь у заході взяли народні депутати, посадовці міністерств та відомств, представники громадських організацій та профспілок, зокрема очільник Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, голова Вільної профспілки залізничників України Володимир Козельський, керманич Вільної профспілки освіти і науки України Володимир Фундовний, заступник голови КВПУ Петро Тулей, голова первинки НПГУ шахти «Інгульська» Дмитро Бондарєв, юрист НПГУ Гліб Колесов.

Але перш ніж перейти до основного питання, було заслухано інформацію першого заступника голови комітету Сергія Капліна, який упродовж тижня перебував під землею разом із гірниками шахти імені Г.Капустіна, котрі у такий спосіб протестують проти невиплати заробленого. За словами парламентаря, він був вражений тим, у яких складних умовах доводиться працювати гірникам, яким ще й до всього невчасно виплачують мізерну зарплату.

Було що сказати і Михайлу Волинцю, який на знак солідарності із протестувальниками, також спускався у вибій і провів там майже добу.

«Із 19 жовтня гірники шахти імені Г.Капустіна протестують, перебуваючи під землею в шахті, - наголосив він. - Та котрий день протестують працівниці вуглехімічної лабораторії №3 та інші працівники непромислової групи шахти «Курахівська» ДП «Селидіввугілля». Вони продовжують виконувати свої обов'язки, але відмовляються від оплати праці на знак солідарності з гірниками, яким не виплачують заробітну плату. Працівники знищують здоров'я, щоб вибороти своє право на зарплату!»

Лунали пропозиції, щоб Кабінет міністрів одне зі своїх наступних засідань провів на Луганщині – може, тоді урядовцям проблеми гірників стануть зрозумілішими. Однак Сергій Каплін поставився до цього досить скептично: «Нічого це не дасть. Тільки час буде згаяно. Виїзні засідання треба було проводити одразу після Майдану, щоб краще розуміти проблемні питання регіону».

Згадали на засіданні і про те, уряд виділив кошти на виплату заборгованості шахтарям. Представницю Мінфіну одразу ж попередили, щоб не було затягувань, як з попередніми 300 мільйонами гривень. «Спокійно чекати три тижні після прийняття розпорядження Кабінету міністрів гірники не будуть», - зауважив перший заступник голови комітету.

Йшлося і про розділення трудового колективу на певні «касти», коли одним гасять борги з бюджету, а іншим платять тільки від реалізації. Усі промовці засідання зійшлися на тому, що таке явище - неприпустиме.

І на завершення теми: присутні на засіданні народні депутати вирішили створити в парламенті міжфракційне об‘єднання «За українське вугілля», а також надати нового імпульсу Закону «Про престижність шахтарської праці». Як було наголошено: для того, щоб ситуація у вугільній галузі змінилася на краще, треба знайти комплексне вирішення проблемних питань. Із цим погодився і заступник міністра енергетики і вугільної промисловості Анатолій Корзун.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl