Влада має знати реальну ситуацію у вугільній галузі, - М. Волинць

Критичний стан у вугільній галузі набуває затяжного характеру. На кінець вересня заборгованість працівникам державних вугільних підприємств із заробітної плати склала 685 млн 550 тис. грн. Якщо враховувати місячний фонд зарплати за вересень, то борг становитиме майже 1 млрд 200 млн грн. Про це на своїй сторінці у «Фейсбуці» повідомив голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

«Хаотичні дії Міненерговугілля із погашення наявної заборгованості більше нагадують конвульсії, а не професійне керування вугільною промисловістю, - написав профспілковий лідер. - Таким чином, у вересні міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик направив 100 млн грн, які були передбачені для закупівлі вкрай необхідних для шахтарів саморятівників, світильників та вогнегасників, на часткове погашення заборгованості по зарплаті, тим самим створивши додаткові ризики для життя та здоров’я гірників».

«Водночас, за підтримки корумпованих директорів окремих вугільних підприємств та «смотрящих», які ними керують, міністр створив ілюзію у свідомості шахтарів, що надалі стабільно виплачуватиметься зарплата. Тому сьогодні лише працівники окремих дільниць вугільних шахт готові брати участь в акціях протесту. У зв’язку з цим, оголошена Незалежною профспілкою гірників України акція протесту (з 3 по 5 жовтня) переноситься на інший термін. Своїми діями міністр лише відтягує час. Масові акції протесту шахтарів в цьому році все одно відбудуться, але вже за участю жителів шахтарських міст», - наголосив Михайло Волинець.

Також він закликав силовиків «чесно та відповідально доповідати центральним органам влади про реальну ситуацію, що склалася на вугільних підприємствах та в шахтарських містах».

Завершується допис словами: «Незалежна профспілка гірників України заявляє про свою готовність і надалі брати на себе відповідальність та разом із шахтарями боротися за збереження робочих місць на шахтах і своєчасну виплату зарплати та протидіяти корупційним явищам у галузі».

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl