Рада голів НПГУ: на порядку денному – важливі питання

Відбулося чергове засідання Ради голів Незалежної профспілки гірників України, на якому розглянуто цілу низку питань. Оголошуючи проект порядку денного, голова НПГУ Михайло Волинець запропонував кілька пунктів обєднати в один. А тому про критичний стан, який склався у вугільній галузі та шляхи його подолання, про поточну ситуацію на підприємствах з видобутку торфу, залізної й марганцевої руд, кольорових металів та в електроенергетиці, і про становище з виплатою заробітної плати було вирішено вести мову в одній обоймі.

Сюди ж додалося й питання щодо підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду, на обговоренні якого наполіг заступник голови НПГУ Олександр Абрамов. А перш ніж перейти до цього пласту проблем присутні затвердили новообраних голів первинних профспілкових організацій та дізналися про загрози, що криються у проекті Трудового кодексу, з якими їх докладно ознайомили заступниця голови НПГУ Наталія Левицька та юрист НПГУ Гліб Колесов.

Коли на засідання завітали посадовці з Міністерства енергетики та вугільної промисловості державний секретар Максим Немчинов і заступник міністра Анатолій Корзун, розмова набула гостріших обрисів.

Варто зазначити, що захід відбувався у приміщенні Укоопспілки, бо профільне міністерство відмовило у наданні залу. З цього й почав свій виступ Олександр Абрамов: «На такі речі потрібно реагувати відповідним чином. А то сьогодні нас не пустили у міністерство, завтра не пустять в обєднання чи ще кудись».

Про вкрай наболілі проблеми досить емоційно говорили профспілкові лідери Віктор Трифонов, Василь Гура, Григорій Даценко, Аліна Базарнова, Едуард Всеволодський, Віталій Оніжук. Потім настала черга заступника міністра. Анатолій Корзун нічого втішного не сказав. Натомість вдався до роздумів, що «якби Національна вугільна компанія запрацювала, як планувалося, ще на початку 2017 року, то прибуток перевищив уже б 2 мільярди гривень». «Однак ми не змогли досягти того, на що сподівались», - зізнався він. Коли ж присутні стали вимагати конкретніших відповідей на низку поставлених запитань, сказав: «Стоячи тут, на трибуні, я однак не вирішу усіх тих проблем, про які розповідали профспілківці».

Виступив і присутній на засіданні народний депутат Сергій Шахов, який запропонував наступного разу приїжджати шахтарям до столиці не з касками, а відбійними молотками. Також він запропонував підготувати низку пропозицій, які він готовий озвучити у Верховній Раді, а також звернутися з депутатським запитом до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, зокрема щодо погашення заборгованості із заробітної плати.

Рада голів НПГУ проголосувала про недовіруІгорю Насалику та керівникам підприємств «Лисичанськвугілля» та «Волиньвугілля» відповідно Валентину Кисельову та Андрію Пилипюку.

Окрім іншого, на засіданні також йшлося про призначення пільгових пенсій працівникам вугільних підприємств та ситуацію з призначенням та виплатою пенсій при несплаті підприємством внесків до фондів соціального страхування за попередні періоди. Про це докладно розповіла керівниця експертної групи Міністерства соціальної політики Тетяна Матюх. Також заслухано інформацію щодо проекту Державного бюджету на 2019 рік.

Насамкінець учасники зібрання обрали та затвердили делегатів від НПГУ на IX з’їзд Конфедерації вільних профспілок України.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl