Гірники знову зібралися під Верховну Раду

 

Сьогодні зранку уже втретє за останні два тижні під стінами парламенту в Києві зібралися гірники з усіх вугледобувних регіонів України. Вони тримають прапори із символікою НПГУ і КВПУ та плакати з лозунгами: «Досить говорити – пора діяти», «Віддайте нашу зарплату», «Ні - закриттю шахт», «Законопроект 8362 врятує вугільну галузь» та інші.


 

Шахтарі вимагають виплати заборгованої зарплати, ухвалення законопроекту №8362 «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектора вугільної галузі», яким передбачено виділення на підтримку вугільної галузі 2,8 млрд грн. Бо без цього, як повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, врегулювати кризові явища у державному секторі вугільної галузі просто неможливо.

Гірники також вимагають повернути у державну власність пласти ВП «Шахта Котляревська» та ВП «Шахта 1/3 Новогродівська» ДП «Селидіввугілля».

«324 млн грн, які, за запевненням міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика, зараз надходять на державні підприємства, не вистачає навіть на погашення вже існуючих боргів перед шахтарями, - пояснив Михайло Волинець. – Адже станом на 1 липня ц. р. сума невиплаченої зарплати гірникам складала 1,1 млрд грн. Тож, не важко порахувати, що виділених коштів вистачить, хіба що на погашення третини заборгованого. Шахтарі хочуть отримати все зароблене й мати перспективу на майбутнє, тому вимагають ухвалення дієвої програми розвитку держвуглепрому хоча б на десять років».

Голова НПГУ сказав, що сьогодні йому вдалося поспілкуватися з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом та міністром енергетики і вугільної промисловості Ігорем Насаликом, які запевнили, що вживається максимум зусиль для погашення заборгованості гірникам державних шахт і вирішення інших питань вугільної галузі, а глава уряду запевнив, що проблеми гірників триматиме під постійним контролем до повного їх вирішення.

Народний депутат Михайло Бондар повідомив, що зі свого боку робить усе можливе, аби законопроект №8362 «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектора вугільної галузі» сьогодні був ухвалений. Для цього він провів зустрічі й перемовини із багатьма депутатами та керівниками фракцій і груп, пояснюючи їм важливість документу і необхідність виділення коштів на підтримку вітчизняної вугільної галузі.

Зустрівся Михайло Волинець і з міністром екології та природних ресурсів Остапом Семераком, який поділяє занепокоєння лідера НПГУ ситуацією, що складається на Донбасі у зв’язку із закриттям шахт та недостатнім їх фінансуванням. Він пообіцяв посприяти вирішенню нагальних питань і зокрема повернення у державну власність вугільних пластів ДП «Селидіввугілля».

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl