Нічого конкретного профспілківцям міністр не пообіцяв

Міністерство енергетики і вугільної промисловості сьогодні відвідали голови первинних профспілкових організацій НПГУ шахт «1/3 Новогродівська», «Котляревська», «Курахівська» та «Україна» ДП «Селидіввугілля» відповідно Сергій Павлов, Таїсія Кравцова, Олексій Сорока та Іван Чуков. Профспілківці мали зустріч із очільником відомства Ігорем Насаликом, у якій узяла участь і заступниця голови НПГУ Наталія Левицька.

Під час розмови йшлося про вкрай складну ситуацію на копальнях ДП «Селидіввугілля», спричинену недостатнім бюджетним фінансуванням галузі, і як наслідок - заборгованістю із заробітної плати. Тому шахтарі й змушені були вдатися до протестних акцій та часткового припинення роботи. Так, станом на сьогодні на копальні «Котляревська» відмовляються спускатися у вибій близько 40 відсотків працівників, на «Україні» таких – більш ніж 20 відсотків. Критичне становище на шахті «Курахівська», яка взагалі може зупинитися, хіба що працюватиме в режимі відкачування води.

Профспілківці акцентували увагу на тому, що коштів немає не тільки на виплату заборгованого за кілька місяців, а й на технічне переоснащення копалень. На жаль, результатом розмови навряд чи хтось залишився задоволеним. За словами Сергія Павлова, міністр навіть не намагався бодай щось пообіцяти. «Нам фактично дали зрозуміти, що розраховувати на держпідтримку не доводиться. Насалик сказав, що з інвестиційних проектів гроші знімати не будуть. Так само, як і перекидати з інших регіонів. Натомість міністр став нарікати, що ДП «Селидіввугілля» не може освоїти навіть ті кошти, які їм виділяють на придбання обладнання, оскільки не проводяться тендери. Ми ж намагалися переконати, що тендери не відбуваються тому, що в них нема охочих брати участь, бо підприємці воліють мати «живі» гроші, а не зв’язуватися із такою структурою, як Міністерство енергетики і вугільної промисловості. А загалом склалося таке враження, що розмова була ні про що – жодної конкретики особисто я так і не почув».

Сергій Павлов зауважив, що тепер усі сподівання лише на депутатський корпус, який спроможний буде підтримати законопроект №8362 «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектора вугільної галузі». Цим документом на підтримку вуглепрому передбачено виділення 2,8 мільярда гривень, що дасть змогу принаймні зберегти галузь від занепаду та дозволить виплачувати зарплатню шахтарям.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl