Активісти НПГУ зустрілися з посадовцями

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості щойно завершилася зустріч заступника голови Незалежної профспілки гірників України, очільника МО НПГУ м. Мирнограда і Покровського району Олександра Абрамова та голови первинної профспілкової організації НПГУ Десятого воєнізованого гірничорятувального загону Віктора Барабаша із заступником міністра енергетики та вугільної промисловості Анатолієм Корзуном та директором ДП «Держвуглепостач» Андрієм Плюнгіним. Тема розмови, що відбулася за ініціативи профспілківців, - заборгованість із заробітної плати.

За словами Олександра Абрамова, обоє посадовців дотримуються тієї тези, що копальні державних підприємств мало видобувають вугілля, а отже коштів від реалізації недостатньо, щоб погасити борг.

«Ми ставили питання, щоб заборгованість було погашено не тільки перед шахтарями, але й перед працівниками непромислової групи, - розповів Олександр Абрамов. – Наголошували на тому, що ситуація із невиплатами, вже призвела до того, що стоять копальні ДП «Селидіввугілля». Гарантії, що їх не підтримають на інших підприємствах, немає. А тому стихійне зупинення роботи може лише розростатися. І ні до чого доброго це не призведе».

Співрозмовник звернув увагу й на те, що коштів немає не лише на виплату заробленого важкою працею, а й на обладнання, запчастини, кріплення, пальне для підвозу гірників до місця роботи. «Не готуються лави, а отже, нема майбутнього, - бідкається він. – Як виживати? Залишається йти до Верховної Ради і вимагати від депутатів, щоб вони внесли зміни до державного бюджету, і на підтримку вугільної галузі виділили 2,6 мільярда гривень. Ми розуміємо, що навіть коли це вдасться здійснити, то надходження коштів на підприємства – то справа не одного дня і навіть не місяця. Та все ж має бути якийсь вихід із ситуації, бо людям, особливо тим, які отримують мінімальну платню, немає за що навіть хліба купити, не кажучи вже про те, щоб оздоровити десь дітей».

РозповівОлександр Абрамов і про настрої, які панують у трудових колективах. Шахтарі відверто розчаровані як так званими реформами у галузі, зокрема створенням Національної вугільної кампанії, так і кадровими призначеннями у Мінвуглепромі (одне з останніх у часі – відповідальну посаду першого заступника міністра обійняла землячка очільника відомства Ігоря Насалика Тетяна Максимець).

Наостанок профспілковий лідер зауважив: «Погано чи добре, але шахти попри все ще працюють. Ось якби ще й державні мужі зрозуміли, що зими треба починати готуватися не у вересні чи у жовтні, а починаючи з квітня, за який ще й досі не розрахувалися з гірниками».

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl