МКП закликала українську владу припинити порушення трудових та профспілкових прав

Міжнародна конфедерація профспілок (МКП) відреагувала на звернення Конфедерації вільних профспілок України щодо втручання державних структур у діяльність незалежних профспілок, які борються за виплату заборгованої заробітної плати.  Генеральний секретар МКП Шаран Барроу закликала Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Голову Верховної Ради Андрія Парубія відреагувати на це порушення прав профспілок та вжити заходів для забезпечення повного дотримання профспілкових свобод відповідно до Конвенції МОП №87. Пропонуємо ознайомитися з листом. 


Шановний Президенте,

Шановний Прем’єр-міністре,

Шановний Голово,

Конфедерації вільних профспілок України (КВПУ), яка є нашою членською організацією, нам повідомила про втручання збоку держави у справи профспілок, що є порушенням Конвенції №87 Міжнародної організації праці про свободу об'єднань та  Закону України "Про професійні, спілки їх права та гарантії діяльності".

Незалежна профспілка гірників України (НПГУ), що входить до складу КВПУ, захищає права та інтереси своїх членів та організовує акції протесту з метою повної та своєчасної виплати заробітної плати виключно в українських правових рамках.

Станом на 26 квітня заборгованість із заробітної плати перед працівниками вугільної промисловості складає майже 740 млн  грн. Така ситуація – неприйнятна й з нею не можна миритися у будь-якій демократичній та цивілізованій країні, особливо в державі з європейськими прагненнями. Проте, замість того, щоб вжити негайні заходи для забезпечення повної та своєчасної виплати заробітної плати, органи влади, зокрема, Міністерство енергетики та вугільної промисловості й Служба безпеки України, вимагали інформацію про членів та активістів НПГУ та здійснювали на них тиск у різних формах для того, щоб відрадити шахтарів від проведення протестів з приводу невиплати  зарплати.

Від імені МКП, яка представляє інтереси понад 200 мільйонів працівників у світі, я закликаю вас втрутитися й забезпечити повне дотримання профспілкових свобод відповідно до Конвенції МОП №87, щоб будь-яке залякування та переслідування членів профспілок в секторі гірничодобувної промисловості було зупинено, а заборгована заробітна плата  сплачувалася повністю та без будь-яких затримок.

Ми будемо інформувати МОП та Європейський Союз про ці серйозні порушення прав працівників та профспілок й  без вагань будемо підтримувати нашу членську організацію формальними скаргами до цих установ.

Щиро Ваша,  Шаран Барроу 

Генеральний секретар МКП

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl