«The Militant» розповів про боротьбу профспілкових організацій НПГУ та тиск на їхніх активістів

Американська газета «The Militant»опублікувала матеріал, у якому розповідається про боротьбу незалежних профспілок гірників України. Зокрема, висвітлюються  діяльність первинок НПГУ  та проблеми робітників на підприємствах ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та ПрАТ «Суха Балка», шахті «Інгульська», ДП «Селидіввугілля» та ДП «Волиньвугілля». 


Як відзначили  «The Militant»,  у  промисловому місті Кривий Ріг упродовж багатьох років трудівники боролися за створення та  зміцнення незалежних профспілок, які можуть протистояти роботодавцям  та їхнім покровителям  в уряді.

Американське видання нагадало й про те, що минулого року було проведено низку протестів, зокрема під землею у шахтах, з вимогою виплати заборгованості по заробітній платі, її підвищення і забезпечення більш безпечних умов праці. Так торік у травні члени Незалежної профспілки шахтарів України (НПГУ) на основних шахтах  ПрАТ «Євраз Суха Балка», ПАТ «Арселорміттал Кривий Ріг» та КЗРК  залишилися під землею і мітингували  на вулицях упродовж кількох днів, поки вони не добилися  збільшення заробітної плати. Згадали й про протести через невиплату зарплат гірників шахти «Родинська» ДП «Мирноградвугілля»  та ДП «Волиньвугілля».

Голова МО НПГУ у Кривому Розі Юрій Самойлов та голова ППО НПГУ ПАТ «Євраз Суха Балка» Сергій Барабашук дали інтерв’ю журналістам «The Militant», у якому розповіли як про зростання підтримки незалежних профспілок в регіоні, так і посилення тиску на них. Для прикладу, Юрій Самойлов поінформував про  підземний протест  з вимогою гідної оплати праці на урановій  шахті «Інгульська» та про суд проти 94 його учасників.

 «Зважаючи на важкі  умови, у яких перебувають  шахтарі, роль НПГУ у боротьбі за більш високу заробітну плату, зростає підтримка профспілки в регіоні», - сказав Юрій Самойлов.

«Профспілка залучалася у все більшу кількість протестів і судових справ, - розповів  «The Militant» Сергій Барабашук.  - Ми часто виграємо у цій боротьбі».

Водночас у публікації зазначається, що голова ППО НПГУ «Євраз Суха Балка» зазнає тиску.  

«Після  травневого  протесту він зауважив, що за ним стежать. На нього напав колега-гірник , який все ще продовжує працювати на шахті. Інші працівники повідомляють, що їх обшукували й допитало керівництво, яке цікавилося діями профспілки та Барабашука», -  зазначається у газеті.

«Компанія поставила камеру поза офісом профспілки біля шахти, - розповів у свою чергу Сергій Барабашук. – Вони сказали, що це - для мого захисту. Але факт полягає в тому, що так  фотографують  кожного шахтаря, який приходить поговорити зі мною, обговорити дії керівництва проти працівників. Ми вимагаємо, щоб камеру забрали. - І додав: Ми хочемо, щоб про  цю ситуацію  знали працівники всього світу, як і про те, що  ми здатні  захистити себе».

Militant

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl