Переговори НПГУ з керівництвом «ДТЕК Павлоградвугілля» тривають

Очільник Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець відвідав Павлоград, де зустрівся з керівництвом ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», а також із головами первинок НПГУ регіону.


 

Під час розмови йщлося про підвищення зарплати в умовах динамічно зростаючих цін на товари першої необхідності, комунальні послуги. Порушували також тему проекту Трудового кодексу та загроз, яких слід очікувати у разі його ухвалення. Не оминули також і важливого для трудівників Західного Донбасу питання щодо забезпечення спецодягом необхідних розмірів і постачання якісних запчастин для обладнання шахт.

«Завдяки тому, що профспілки - у постійному діалозі з нами, торік вдалося вирішити безліч питань - і щодо підвищення зарплати, і щодо тарифів, і щодо виконання Колективного договору, який завжди у нас у пріоритеті», - наголосив генеральний директор ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» Сергій Воронін, відзначивши, що і цього року відбудеться зростання зарплат завдяки конструктивному діалогу з шахтарськими профспілками, зокрема і НПГУ. Він також повідомив, що найближчим часом об'їде шахтоуправління об'єднання, проведе зустрічі з трудовими колективами, щоб бути в курсі всіх проблем.

Михайло Волинець значну увагу виступу приділив темі ринку палива в Україні, акцентувавши на тому, наскільки сьогодні є важливим збут підприємствами Західного Донбасу вугілля газових марок для ТЕС.  «Неприпустимо, щоб в організацію цієї роботи втручалися олігархічні корупційні структури, - зауважив він. - Адже це призводить до зменшення видобутку вугілля, а отже і зниження заробітків. Сьогодні ми бачимо і в Західному Донбасі завзяте прагнення певних сил будь-якими засобами зруйнувати стабільність, нашкодити об'єднанню «Павлоградвугілля», яке чи не єдине в Україні працює високопродуктивно. Поки що деструктивним силам це не вдається. А, наприклад, на Волині «смотрящі» вже взяли під контроль і шахти, і профспілки, і державні органи. І, образно кажучи, мотузки з них в'ють...

«Ситуація вкрай складна, - зазначив профспілковий лідер, - але ринок поступово вибудовується, низку блоків ТЕС переведено з антрацитового на газове вугілля. Піднімали ціну вугілля, оскільки не було держпідтримки. Адже це несправедливо: везти з-за кордону вугілля, яке втричі дорожче за українське. Зокрема завозили газове вугілля з країни-агресора - Російської Федерації. Загалом торік в Україну поставили енергетичного вугілля на суму понад 50 мільярдів гривень. Якби віддали ці гроші в наш вугільно-енергетичний ринок, українські шахтарі мали б гідні зарплати і стабільну роботу. Я зі свого боку вживав заходів, щоб вугілля з окупованих територій не попадало через Росію в нашу країну».

Переговори НПГУ з керівництвом «ДТЕК Павлоградвугілля» тривають, наступний раунд заплановано провести 6-7 лютого.

Світлана СОКОЛОВА

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl