Львiвському вугiльному басейну - 60 років!

Перші тонни вугілля із галицьких надр видали на-гора 27 грудня 1957 року. Це було на шахті №2 («Бендюзька»), яку тоді достроково здали в експлуатацію. Саме з того часу бере початок історія Львівського вугільного басейну, який наприкінці 2017 року відзначив своє шістдесятиліття. З цього приводу 21 грудня у Червонограді відбулися урочистості.  Святкові заходи розпочалися ще напередодні, у суботу 16 грудня, у церкві святої Варвари – покровительки гірників, де було відправлено панахиду за померлими та загиблими шахтарями. І на урочистостях 21 грудня вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.


 

Присутнім продемонстрували дванадцятихвилинний фiльм, який повернув у минуле й розповiв про тих, хто освоював нову технiку, дивував рекордами, а також тих, хто нинi працює на розвиток вугiльної галузi регiону.

Т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олег Акімов згадав тих, хто творив шахтарську славу Львівщини, ветеранiв, якi вписали славну сторiнку в підприємства і як у різні роки вони прибували в Галичину, щоб допомогти у розбудовi копалень. Прозвучали слова великої подяки за нелегку доблесну працю директорському корпусу, начальникам дiльниць, бригадирам, всiм гiрникам підприємства, якi в нинiшнiх непростих умовах самовiдданою працею забезпечують енергетичну безпеку України.

Багато добрих слiв і гарних побажань з нагоди 60-рiччя та видачi на-гора перших тонн вугiлля багатотисячний колектив шахтарiв Прибужжя почув від голови Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця, який звертаючись до присутнiх, сказав: «Дивлячись у цей переповнений зал, мені здається, що я знаю кожного із вас. Ми зустрічаємося на різних святах, а частіше – у буденних турботах. Багатьох також знаю по двох Майданах, де ми разом виборювали свободу для України, для  прийдешніх поколінь. З великою радістю хочу відзначити, що у складних фінансових умовах і проблемах із придбання обладнання для безпечної роботи, ви змогли зробити дуже важливу річ – підняти заробітну плату своїм працівникам. Хочу подякувати вашому керівнику Олегові Акімову та головам профспілок за те, що зуміли довести всім, що кращі кадри потрібно зберегти і тільки тоді можна наростити вуглевидобуток. Бажаю вам щастя, здоров`я, добра, тепла i затишку у ваших оселях».   

Михайло Волинець від імені Незалежної профспілки гірників України вручив т.в.о. генерального директора держпідприємства образ святої Варвари. Він також нагородив голову РО НПГУ м. Червонограда Віталія Оніжука та кращих працівників вугільного підприємства. Серед них: голови ППО НПГУ Мирослава Кафтан («Лісова») та Михайло Казибрід («Візейська»), провідний інженер з гірничих робіт Олена Маленко і електрослюсар підземний Віталій Панасюк («Межирічанська»),  бригадир прохідників Ханрала Асадов («Лісова»), бригадир-ланковий ГОЗ Віктор Семканич, прохідник Олександр Серков, ланковий ГОЗ Микола Васильків і ГОЗ Володимир Цапко («Степова»), бригадир ГОЗ Валерій Самів («Червоноградська»), ветеран, електрослюсар шахти «Бендюзька» Іван Гуледик.  

Спогади й теплі привітання прозвучали від колишнього генерального директора ВО «Укрзахідвугілля» (1990-1995 рр.) Степана Пікули та ветерана праці Євгена Марченка. Праця на копальнях Львівського вугільного басейну подарувала їм досвід і вірних друзів на все життя.

Трудових успiхiв, здоров`я і добра гiрникам ДП «Львiввугiлля» бажали заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, помічник народного депутата України Михайла Бондаря - Михайло Грисюк, заступник міського голови Червонограда Дмитро Балко, голова Сокальської районної державної адміністрації Роман Токай.

Урочистостi завершилися святковим концертом від неповторного квартету «Гетьман». А у фойє червоноградського Народного дому експонувалася фотовиставка «Шахтарська Львівщина у світлинах», серед яких були чорно-білі знімки. Саме в ці фото пильно вдивлялися ветерани, які ніби повертались у свою юність, де вони починали творити шахтарську славу Прибужжя.

f663a6ffe5d226618599b83cdedd833f XL

Ігор ЙОСИПІВ, фото автора

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl