Профспілківці Вугледара розраховують на допомогу міністра юстиції

Первинна профспілкова організація НПГУ ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» поінформувала голову Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця про те, що у зв’язку з арештом розрахункових рахунків підприємства було направлено листа на адресу міністра юстиції Павла Петренка з проханням посприяти та допомогти у вирішенні даного питання. Пропонуємо ознайомитися з текстом кореспонденції.


 

«Первинна організація Незалежної профспілки гірників України державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» звертається до Вас за допомогою у зв’язку із застосуванням до нашого підприємства з боку відділу примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України примусових заходів виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду № 805/1073/17-а від 03.05.17р. про стягнення з нашого підприємства на користь Управління пенсійного фонду України в м. Вугледарі Донецької обл. суми заборгованості з фактичних витрат на доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком №1 у розмірі 27 786 тис. грн.

На примусовому виконанні у відділі примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (надалі - ВПВР) знаходиться виконавче провадження від 18.08.2017р. № 54538738 про стягнення з ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» на користь УПФУ в м. Вугледарі Донецької обл. заборгованості на суму 30 564 тис. грн., з урахуванням виконавчого збору в сумі 2 779 тис. грн.

Постановою ВПВР від 17 серпня 2017 року був накладений арешт на грошові кошти, що містяться на рахунках підприємства у межах суми 30 564 тис. грн., у тому числі на рахунки, з яких здійснюється виплата заробітної плати та обов’язкових платежів, розрахунки за споживання електроенергії, інші фінансові платежі.

Вищевказана Постанова ВПРВ є не законною та противоправною, тому що 24.05.2017року набрав чинності Закон України «Про відновлення платоспроможності державних вугледобувних підприємств» від 13.04.2017р. № 2021-VIII.

Згідно до ст. 1 даного Закону України, тимчасово, до 1 січня 2019 року, підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо державних вугледобувних підприємств, які підлягають виконанню в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження", знімаються арешти та заборони відчуження майна у таких виконавчих провадженнях, крім рішень про виплату заробітної плати, вихідної допомоги, інших виплат (компенсацій), що належать працівнику у зв'язку з трудовими відносинами, відшкодування матеріальної (майнової) шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, стягнення аліментів та рішень про стягнення заборгованості із сплати внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

25.05.2017р. та повторно 14.07.2017 р. ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» на адресу відділу примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України надіслало відповідні листи з посиланням на вищевказані норми Закону України «Про відновлення платоспроможності державних вугледобувних підприємств» від 13.04.2017р. № 2021-VIII, з проханням зупинити виконавчі провадження про стягнення з нашого підприємства заборгованості на користь юридичних осіб, які знаходяться на примусовому виконанні у ВПВР та зняти арешти та заборону відчуження майна у таких виконавчих провадженнях. Відповіді від ВПВР до теперішнього часу наше підприємство не отримало.

ВПВР повинен був зупинити виконавче провадження від 18.08.2017 р. № 54538738 про стягнення з нашого підприємства на користь УПФ України в м. Вугледарі, Донецької обл. заборгованості на суму 30 564 тис. грн, оскільки витрати на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, не вважаються внесками до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Отже, виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, підлягають зупиненню, накладення арештів на кошти та майно боржників не проводяться, тому, дану постанову про арешт коштів боржника від 17.08.2017 за ВП № 54538738 винесено ВПВР з порушенням чинного законодавства України.

Невжиття заходів державного реагування щодо захисту економічних інтересів ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1», залишення його беззахисним перед кредиторами і перед діями державної виконавчої служби щодо арешту грошових коштів та майна, завдає підприємству значну шкоду та призводить до повної зупинки підприємства.

Відсутність достатніх коштів призведе до припинення закупівель і поставок засобів індивідуального та колективного захисту, невиконання планових ремонтно-налагоджувальних робіт із забезпечення безпеки та охорони праці, закупівлі лісу для кріплення гірничих виробіток з метою безпеки праці.

Арешт коштів на поточних рахунках підприємства зробив неможливим проведення розрахунку за споживання електроенергії. Внаслідок цього виникає загроза відключення електроенергії з непоправним економічним збитком для гірничого підприємства та держави.

Крім того арешт грошових коштів призвів до того, що працівники підприємства, в порушення ст.115 КЗпП України, своєчасно не отримають нараховану їм заробітну плату, чим порушуються права і законні інтереси 2778 членів трудового колективу. Заборгованість зі сплати заробітної плати складає в сумі 12 395 тис. грн., в т.ч. за серпень 3003 тис. грн. та за вересень 9392 тис. грн.

Така ситуація негативно впливає на морально-психологічний клімат у колективі, що у свою чергу може призвести до неконтрольованих протестних дій, тим більше у прифронтовій зоні АТО.

На підставі вищевикладеного, з метою недопущення повного блокування роботи підприємства, затримки виплати заробітної плати працівникам підприємства за жовтень 2017 р. і уникнення неконтрольованих протестних дій з боку працівників трудового колективу, просимо Вас посприяти та допомогти у вирішенні питання зняття арешту з грошових коштів нашого підприємства».

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl