Рада голів НПГУ: розглянуто актуальні питання (ПОСТАНОВА)

Відбулося чергове засідання Ради голів Незалежної профспілки  гірників  України, на якому розглянуто низку нагальних питань. У вступному слові лідер НПГУ Михайло Волинець окреслив коло найважливіших та найгостріших проблем, з якими стикається у повсякденній діяльності очолювана ним структура. Докладно розповів він про соціально-економічну ситуацію в країні та подальші дії профспілок щодо захисту прав працівників. Чи не найбільше уваги було приділено критичному становищу, що склалося у вугільній галузі України. Михайло Волинець та й інші промовці у своїх виступах відмічали, що вкрай загрозлива ситуація панує на державних шахтах. 


 

Учасники засідання сподівалися, що бодай якоюсь мірою обнадіє їх міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик. Але він, попри обіцянку, на заході так і не з’явився. Тому вже вкотре «віддуватися» за все відомство довелося заступнику міністра Анатолію Корзуну. Посадовець почав із того, що вказав на причину всіх негараздів у галузі. «По суті, ми цей рік змарнували. Якби на 1 січня 2017-го було створено державну акціонерну компанію, передбачену Концепцією реформування та розвитку вугільної промисловості, то ми б на кінець року були б не збитковою галуззю, а за рахунок оптимізації заробили б щонайменше 4,5 мільярда гривень. Тобто мали б навіть близько 270 мільйонів гривень». Проте довго розмірковувати на тему «Що було б, якби…» заступнику міністра не довелося, бо одразу ж звідусіль посипалися дошкульні запитання, які потребували не розлогих сентенцій, а чітких і конкретних відповідей. А ось саме з цим було складніше. Зрештою чиновник повною мірою зумів вдовольнити цікавість не багатьох.

Заступник голови Незалежної профспілки гірників України Наталія Левицька розповіла про поточну ситуацію в членських організаціях НПГУ.

Про стан охорони праці на підприємствах з видобутку вугілля, торфу, залізної руди, кольорових металів та в електроенергетиці присутніх ознайомив технічний інспектор НПГУ Сергій Сименко. Він зокрема навів такі цифри: на один смертельний випадок стається тридцять - із важкими травмами і триста із легкими. За словами Сергія Сименка, «забезпечення засобами індивідуального захисту фактично на нульовому рівні, не перевищуючи 0,1 відсотка потреби».

На засіданні також йщлося про посилення інформаційної політики НПГУ, а ще - затверджено новообраних голів членських організацій та прийнято до складу НПГУ нових організацій. Окрім того ухвалено Постанову Ради голів Незалежної профспілки гірників України. Пропонуємо ознайомитися з її текстом.

ПОСТАНОВА

Ради голів Незалежної профспілки гірників України

На державних підприємствах вугільної промисловості України критично погіршилася ситуація. Заборгованість іззаробітної плати за 2015-2017 роки зросла і зараз із нарахуваннями складає понад 500 млн грн, оскільки вугільні підприємства не в змозі самостійно забезпечити виплату зарплати і сплату соціальних внесків і потребують державної підтримки.

Державні вугледобувні підприємства працюють в умовах значного зменшення державної підтримки та дефіциту обігових коштів, за відсутності  належного матеріально-технічного забезпечення виробничого процесу,  порушенняхвимог техніки безпеки та охорони праці, зростання аварійності,  зупинок виробничого процесу органами Державного нагляду тощо.

З початку 2017 року видобуток вугілля в Україні склав 23,6 млн тонн, що становить 97,3% від запланованих 24,3 млн тонн. При цьому державні вугільні підприємства видобули 3,15 млн тонн, або 82,6% від встановлених обсягів – 3,8 млн тонн.

Негативно позначається на діяльності підприємств, що перебувають у підпорядкуванні Міненерговулілля, значна зношеність основних фондів­­­­. Не у повному обсязі (59%) здійснюються перевірки та налагодження стаціонарного обладнання, зокрема, підйомних машин, які забезпечують спуск-підйом працівників у випадку аварії.

 Працівники вугільних підприємств належним чином не забезпечені засобами індивідуального та колективного захисту. Зокрема, саморятівниками шахти забезпечені на 46% від встановлених норм, інертним пилом - на 49%, пожежними трубопроводами - на 78%, вогнегасниками - на 86%.

Підприємствам торф’яної галузі, які можуть працювати прибутково та виробляти і постачати споживачам високоякісне й дешеве паливо, не відводяться землі для видобування торфу, що може призвести для їх зупинки.

 У проекті Державного бюджету на 2018 рік на вугільну галузь передбачені кошти лише:

 • на ліквідацію збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств у розмірі – 752,928 млн грн;
 • на  заходи із охорони праці та підвищення техніки безпеки  - 100 млн грн;
 •  на гірничорятувальні заходи – 290 млн грн.

У проекті Державного бюджету на 2018 р. не передбачені кошти на капітальні витрати для придбання основних фондів ліквідації аварій. Слід зазначити, що вся матеріально-технічна база Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості залишилася на непідконтрольній території, що ускладнює  ефективне  та оперативне ведення рятувальних  робіт.

Обсяги фінансування, запропоновані у проекті Державного бюджету на 2018 рік, остаточно призведуть до знищення  вугільної галузі і фінансового краху більшості вугледобувних підприємств та зростання соціальної напруги у шахтарських регіонах.

Враховуючи викладене вище, Рада голів Незалежної профспілки гірників України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Висловити недовіру міністру енергетики та вугільної промисловоств України Ігорю Насалику.

2. Звернутися до Міністерства енергетики та вугільної промисловості із вимогами:

- будь-які реформи у вугільній галузі здійснювати лише після достатнього фінансового забезпечення та узгодження із профспілками;

- забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, згідно із діючими нормами;

- погасити заборгованість із заробітної плати;

- забезпечити першочергову і у повному обсязі виплату заробітної плати у строки, визначені чинним законодавством, Галузевою угодою та колективними договорами.

3. Звернутися до Верховної Ради України з вимогами:

- з метою недопущення заборгованості із заробітної плати та забезпечення роботи вугледобувних підприємств передбачити у проекті Державного бюджету на 2018 р. фінансування вугільної промисловості в обсягах, необхідних для її сталої роботи, за  наступними бюджетними програмами:

 • КПКВК 1101170 «Реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості» - 846 329,4 тис. грн;
 • КПКВК 1101100 «Гірничорятувальні заходи на вугледобувних підприємствах» - 359 000,0 тис. грн;
 • КПКВК 1101110 «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції» - 3 047 463,2 тис. грн;
 • КПКВК 1101160 «Заходи з охорони праці та підвищення техніки безпеки на вугледобувних підприємствах» - 200 000,0 тис. грн;
 • КПКВК 1101200 «Державна підтримка будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств» - 2 597 683,0 тис. грн;
 • КПКВК 1101530 «Державна підтримка будівництва шахти №10 «Нововолинська» - 600 000,0 тис. гривень.

-         при реформуванні будь-яких галузей економіки не допускати порушення статті 22 Конституції України.

4. Членським організаціям НПГУ дотримуватися Статуту НПГУ щодо перерахування членських внесків.

5. Фінансовий звіт за перше півріччя 2017 року здати до 1 листопада 2017 р.

6. У разі невиконання вимог НПГУ, надати повноваження голові НПГУ М.Я. Волинцю визначити дату проведення загальноукраїнської акції протесту (страйку), погодивши її з головами місцевих організацій шляхом опитування.

7. Головам профспілкових організацій НПГУ усіх рівнів довести цю постанову Ради голів  НПГУ до відома усіх членів профспілки та трудових колективів.

8. Контроль за виконанням постанови покласти на голову НПГУ М.Я. Волинця.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
 • logo kvpu
 • partn2
 • partn3
 • partn4
 • npgu ternovka
 • partn2
 • minigwiki
 • logo bezramok youtube
 • derggirnagl