Для реформування галузі потрібні не декларації, а конкретні обгрунтування і кошти, – Незалежна профспілка гірників України

На виконання протокольного рішення засідання Міжвідомчої робочої групи з питань врегулювання кризових явищ у вугільній промисловості у середу, 6 вересня, у Міненерговугілля на вул. Богдана Хмельницького, 4 відбулася нарада. На ній обговорювалися питання реалізації Концепції реформування та розвитку вугільної промисловості на період до 2020 року та створення Національної вугільної компанії. 


 

Участь у нараді взяли заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Анатолій Корзун, директор департаменту вугільнопромислового комплексу Олександр Владиченко, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, його заступник Наталія Левицька, голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов та заступник голови Ради Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу України Анатолій Татаринов.

Профспілки висловилися проти реформування вугільної галузі та створення Національної вугільної компанії без належного обгрунтування доцільності цього й достатнього фінансування. Представники Незалежної профспілки гірників України наголосили, що НПГУ не може погодитися на реформування галузі, коли немає жодних гарантій її розвитку, натомість у ній і надалі залишатимуться «смотрящі», які продовжуватимуть розграбовувати державні вугледобувні підприємства.

«Коли нам не надається інформація проте, які шахти у результаті реформ будуть ліквідовані, і чи створюватимуться нові робочі місця для гірників, котрі втратять роботу, то ми не можемо давати згоди на ухвалення таких Концепцій і проведення таких реорганізацій, - підкреслив принципову позицію НПГУ її голова Михайло Волинець. - Ми вкотре акцентували увагу на тому, що вугільні шахти нині доведені до краю. Тому ми попередили, що при такому безвідповідальному ставленні влади і профільного міністерства до вугільної галузі, а також закупівлі за кордоном енергетичного вугілля за цінами майже вдвічі вищим від вартості українського, страйки шахтарів є неминучими. І наша профспілка буде разом людьми, підтримуватиме їхні справедливі вимоги. Велика вірогідність того, що гірники першими розпочнуть акції протесту, а до них приєднаються освітяни, медики, пенсіонери, чорнобильці, працівники інших професій і соціальних груп. На безвідповідальність влади, міністерських чиновників люди відповідатимуть дружними спільними діями».

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl