Рада голів НПГУ: про злободенне – відверто і принципово

У Києві відбулося засідання Ради голів Незалежної профспілки  гірників  України. До порядку денного було внесено сім питань. Хоча розмова виявилася значно розлогішою, ніж попервах передбачалося. Адже, як зауважив у вступному слові голова НПГУ Михайло Волинець, «нам ніяк не оминути ні пенсійної реформи, запропонованої урядом, ні проекту Трудового кодексу, який правдами і неправдами намагаються узаконити вже найближчим часом». 


Та все ж чільними темами на засіданні були: ситуація з виплатою заробітної плати; переговори щодо укладання галузевих угод у вуглепромі та гірничо-металургійному комплексі; стан охорони праці на підприємствах з видобутку вугілля, торфу, залізної руди, кольорових металів  та в електроенергетиці. Чимало уваги приділили акціям протесту, спричинених низьким рівнем зарплат та їх затримкою. Але спочатку повели мову щодо Концепції реформування  та розвитку вугільної промисловості, проект якої встиг уже схвалити і Кабінет міністрів на своєму засіданні. Власне з неї (Концепції) розпочав і нею ж завершив свій виступ заступник міністра енергетики і вугільної промисловості Анатолій Корзун. За його словами, якби вдалося реалізувати намічене, зокрема і щодо «створення відповідної компанії як єдиної юридичної особи», то вдалося б позбутися багатьох проблем. «Тоді вугільна галузь якщо б і не стала враз прибутковою, то принаймні не була б настільки збитковою», - запевняв посадовець. І щиро жалкував, що наразі справа далі розмов не просувається. «І так уже майже дев’ять місяців», - скрушно зітхнув він.

DSC 2441

Проте профспілківці без особливого ентузіазму поставилися до далекосяжних прожектів Міненерговугілля, їх здебільшого цікавили питання приземленіші й насущні.

Василь Гура (первинка НПГУ ВП «Шахта №9 «Нововолинська») розповів «про реформу» заступнику міністра, як він висловився, «мовою простого шахтаря». «Хіба ж це нормально, - риторично запитував він, - коли ми півроку шукаємо для шахти гідронасос? А наступних півроку не можемо знайти 350 літрів масла для редуктора?». На що Анатолій Корзун відповів: «От якраз реформа і передбачає створення сервісного центру, який і опікуватиметься вирішенням таких та подібних питань».

DSC 2470

«Біда у тім, що у Міненерговугілля немає справжніх професіоналів, - досить критично висловився Віктор Трифонов (МО НПГУ міст Селидового та Новогродівки). – Не краща ситуація й у регіонах. Принаймні у ДП «Селидіввугілля» залишилися тільки ті, у кого гнучка спина, підвішений язик і так далі». Не оминув він і обговорюваної теми: «У моєму розумінні концепція – це свого роду наукова робота, у якій має бути передбачено все до найменших подробиць. Там має бути розписана подальша доля кожної шахти незалежно від регіону, у якому вона розташована». Наостанок Віктор Трифонов застеріг: «Якщо люди при високих посадах не візьмуться «за розум» двома руками – будуть соціальні потрясіння».

«Діалог у нас якийсь однобокий виходить», - сумно зауважив на це заступник міністра. Та попри це він стійко вислухав непригладжені виступи й інших промовців. Григорій Даценко (первинка НПГУ шахти «Південнодонбаська №3») повідав, що за якихось два місяці копальня зупинить роботу. Не кращі справи і в сусідів. «Чим далі – тим гірше. Нема навіть за що бензину купити, щоб автобус міг возити людей на роботу», - бідкався Євген Марусенко (первинка НПГУ шахти «Південнодонбаська №1»). Не менш гострими у своїх висловлюваннях були й Роман Панчук (первинка НПГУ шахти «Золоте»), Анатолій Мухомеджанов (первинка НПГУ ДП «Шахта №1 «Нововолинська»), Василь Лесняк (первинка шахти «Межирічанська»).

DSC 2484

А ось Олександр Абрамов (МО НПГУ міста Мирнограда і Покровського району) узагалі дійшов висновку, що не в останню чергу всі негаразди тому, що «у міністерстві немає реального господаря по вугіллю». За його словами, «вочевидь, у Анатолія Корзуна недостатньо повноважень, щоб повноцінно впливати на процеси, що відбуваються».

Питання щодо оздоровлення дітей нинішього літа порушив Едуард Всеволодський (первинка НПГУ шахти «Новодружеська»). А ось заступницю голови НПГУ Аліну Базарнову цікавило, коли налагодиться діалог міністерства з підприємствами торфовидобувної промисловості.

DSC 2474

Ще одна заступниця голови НПГУ – Наталія Левицька докладно розповіла, якою складною та не завжди продуктивною була робота у складі групи, яка вела  переговори щодо укладання галузевих угод. З її виступу присутні могли зрозуміти, що позиція представників НПГУ була непоступливою, якщо це стосувалося найпринциповіших питань.

DSC 2628

Технічний інспектор НПГУ Сергій Сіменко, який також брав участь у згаданих переговорах, у кількох словах доповнив колегу, а потім зосередився на темі вкрай незадовільного стану охорони праці й техніки безпеки, а, якщо бути точнішим, то їх відсутності.

Про перипетії протистояння трудових колективів та адміністрацій трьох найпотужніших підприємств у Кривому Розі розповіли безпосередні учасники тих подій – Микола Моряков (первинка НПГУ «АрселорМіттал Кривий Ріг»), Олена Маслова (МО НПГУ міста Кривого Рогу) та Денис Город, котрий хоч і представляє шахту «Тернівська», яка входить до ДХК «Павлоградвугілля», однак приїхав підтримати криворізьких колег, зокрема із ПАТ «Євраз Суха Балка».

Було також обговорено ще кілька важливих питань, зокрема організаційного характеру, та прийнято постанову Ради голів Незалежної профспілки гірників України.

DSC 2686

DSC 2675

DSC 2429

Більше фото>>>>>

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl