Постанова Ради голів НПГУ

Рада голів Незалежної профспілки гірників України на своєму засіданні прийняла постанову. Пропонуємо ознайомитися з її текстом.


Соціально-економічна ситуація на державних вугледобувних підприємствах України, на жаль, не покращується. Закладених у бюджет на 2017 р. коштів у розмірі 850 млн грн на державну підтримку вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної продукції – недостатньо. А за рахунок власних джерел більшість державних вугільних підприємств не в змозі забезпечити подальшу роботу, своєчасну виплату заробітної плати, фінансування заходів техніки безпеки та охорони праці, оновлення гірничої техніки й обладнання.

Аварія на шахті «Степова» ДП «Львіввугілля», яка сталася 2 березня 2017 р., показала загальний загрозливий стан  техніки безпеки й охорони праці на державних вугледобувних підприємствах і зокрема незабезпеченість шахтарів засобами індивідуального захисту, відсутність регулярного навчання, порушення строків проведення перевірок обладнання тощо.

Недофінансування заходів техніки безпеки та охорони праці, відсутність системного державного нагляду за їх дотриманням через законодавчі обмеження призводять до безконтрольності, порушення та недотримання найнеобхідніших вимог виробничої безпеки. Наслідком цього стало зростання травматизму.

 З початку року на державних підприємствах вугільної галузі зафіксовано 177 випадків загального виробничого травматизму, що на 11 більше, ніж за такий же період 2016 року. За цей час 9 гірників, або на 3 більше, ніж торік, загинуло.                                 

Враховуючи викладене вище та з метою захисту прав працівників вугільної галузі, Рада голів Незалежної профспілки гірників України

ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. У зв’язку із невиконанням попередніх вимог Ради голів НПГУ (рішення від 26 січня 2017 р.) про забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, соціальних виплат і самозабезпечення вугільної промисловості продовжити передстрайковий стан.

2. Звернутися до Міністерства енергетики та вугільної промисловості із вимогами:

- не проводити реформи у вугільній галузі без достатнього фінансового забезпечення та узгодження із профспілками;

- не допускати скорочень працівників вугільної галузі через проведення анонсованих реформ;

- згідно з чинним законодавством, забезпечити з 1.05.2017 р. перехід на нові тарифні ставки та посадові оклади з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого з 1 травня 2017 р. у розмірі 1684 грн;

- забезпечити регулярну виплату заробітної плати у строки, визначені чинним законодавством, Галузевою угодою та колективними договорами;

- згідно із затвердженими нормативами, забезпечити працівників галузі засобами індивідуального та колективного захисту.

 3. Відстоювати пропозиції профспілкової сторони щодо п.9.4.1 Галузевої угоди. У разі, якщо знайти компроміс зі стороною роботодавців щодо цього пункту не вдасться, віднести його до протоколу розбіжностей і у подальшому діяти, згідно із чинним законодавством.

4. Звернутися до Верховної Ради України з листом-вимогою щодо неприпустимості ухвалення запропонованої урядом пенсійної реформи, оскільки її нормами передбачене завуальоване підвищення пенсійного віку та зменшення коефіцієнта страхового стажу, що суперечить ратифікованій Україною Конвенції МОП №102.

5. Звернутися до Верховної Ради України з вимогою не приймати Трудовий кодекс України у нинішній редакції, у зв’язку з тим, що його ухвалення призведе до порушення трудових прав працівників та міжнародних норм. У разі розгляду Верховною Радою України проекту Трудового кодексу влаштувати акції протесту.

6. Звернутися до Верховної Ради України з проханням внести зміни до Державного бюджету на 2017 рік щодо виділення вугледобувним підприємствам  коштів на охорону праці та зокрема на придбання засобів індивідуального захисту.       

7. Членським організаціям НПГУ дотримуватися Статуту НПГУ щодо перерахування членських внесків.

8. У разі невиконання вимог НПГУ, надати повноваження голові НПГУ М.Я. Волинцю визначити дату проведення загальноукраїнської акції протесту (страйку), погодивши її з головами місцевих організацій шляхом опитування.

9. Головам профспілкових організацій НПГУ усіх рівнів довести цю постанову Ради голів  НПГУ до відома членів профспілки та трудових колективів.

10. Контроль за виконанням постанови покласти на голову НПГУ М.Я. Волинця.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl