Один із голодуючих шахтарів вдався до акту самоспалення

ьогодні під час прес-конференції, яку проводили шахтарі ДП «Селидіввугілля», котрі шостий день голодують у Києві в будівлі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, добиваючись виплати заборгованої зарплати, голова місцевої організації Незалежної профспілки гірників України міст Селидове та Новогродівка Донецької області Віктор ТРИФОНОВ намагався вчинити акт самоспалення. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Фото facebook Михайла Волинця

4b767812663b80b340af87b3a2927015 M


Як розповіли очевидці надзвичайної події, троє гірників, які 4 серпня оголосили голодування, скликали прес-конференцію, щоб нагадати про зростання соціальної напруги на підприємствах вугільної промисловості у зв’язку з невиплатою заробітної плати. У зв’язку з тим, що працівники Міненерговугілля перешкоджають доступу представників преси і громадськості до учасників акції протесту прес-конференція проходила у вестибюлі першого поверху Міненерговугілля.

DSC 8661

Голодуючі по черзі розповідали про проблеми, які виникли у шахтарів через невиплату їмзарплати, відсутність збуту вугілля та інші.

Під час виступу голови первинного осередку НПГУ шахти «Курахівська» Олексія Сороки голова МО НПГУ міст Селидове та Новогродівка Віктор Трифонов облив себе легкозаймистою речовиною і підпалив. Присутні кинулися йому на допомогу, звалили з ніг і здерли охоплений полум’ям одяг. Швидка допомога, яку викликали на місце події, відвезла Віктора Трифонова до Дарницького опікового центру.

Як повідомив голова НПГУ Михайло Волинець, до акту самоспалення призвело байдуже ставлення керівництва Міненерговугілля та Кабміну до проблем шахтарі.

«Гірники ДП «Селидіввугілля» голодують вдруге, – нагадав голова НПГУ. – Спочатку понад тиждень вони протестували у Селидвому. Але так нічого і не досягнувши,  змушені були приїхати до Києва, де теж не побачили належної реакції на свої проблеми. Ті 70 млн грн, які обіцяють виплатити 10 серпня, навіть не вистачить на погашення заборгованості на ДП «Селидіввугілля». Потрібно зрозуміти, що гірники доведені до відчаю. А вчора до голодувальників прийшов радник міністра з питань комунікації й цинічно заявив, що скільки б не голодували гірники, вони нічого не доб’ються, бо шахти будуть закриті». 

Трифонов

Віктор Трифонов

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl