У столиці відбувся масштабний протест гірників та незалежних профспілок

Сьогодні у Києві пройшла масштабна акція протесту Незалежної профспілки гірників, яку підтримали інші членські організації Конфедерації вільних профспілок України, громадські об’єднання та цивільний корпус «Азов». Мітингувальники висловили своюнезгоду з діями влади у паливно-енергетичному секторі, а також висунули низку вимог загального соціально-економічного характеру


Зранку гірники, а також солідарні з ними залізничники, медики, газовики, авіаційними, металурги з різних регіонів країни зібралися біля Бессарабської площі у Києві. Люди приїхали до столиці відстоювати своє право на гідну працю та життя, з надією, що влада нарешті почує їх.

 З міста Вугледар Донецької області прибув Юрій Марусенко, голова ППО НПГУ ш/у «Південнодонбаське №1».

DSC 8116

«Я тут, бо руйнують вугільну промисловість, – з болем говорить він. – Нас усіх ображає, що зараз знищують шахти. На ш/у «Південнодонбаська №1» існує заборгованість з виплати зарплат, а також не виділяють кошти для запуску лави, щоб ми могли далі видобувати вугілля».

Про те, що шахти знищують, а людям не виплачують зарплати, говорили й гірники з Червонограду, Нововолинська, Селидового, Красноармійська, Лисичанська. Вони розгорнули промовисті плакати з гаслами: «Ми даємо вугілля! Де наші зарплати?», «Збережіть нам роботу, зарплату та пенсії!», «Врятуємо вугілля - врятуємо Україну!».

акція протесту гірників та незалежних профспілок

Протестувальники сформували колону й ходою рушили від Бессарабської площі через Майдан Незалежності до Кабінету міністрів України. Минаючи Будинок профспілок, вони спинилися, щоб вшанувати пам’ять полеглих тут під час Революції Гідності. Це ж саме зробили далі, на вулиці Грушевського, на місці загибелі білоруса Михайла Жизневського.

«Сьогодні зранку сталася ще одна трагічна подія - убито відомого журналіста Павла Шеремета, – зазначив голова КВПУ Михайло Волинець, покладаючи квіти. – Вічна пам'ять усім загиблим!».

Акція протесту гірників та незалежних профспілок у Києві

Біля стін Кабінету міністрів протестувальники під стукіт касок провели мітинг та передали свої вимоги урядовцям. Перед мітингувальниками виступив Михайло Волинець, який акцентував увагу на критичній ситуаці, що склалася на державних вугледобувних підприємствах, та загрозах, які несе закриття шахт. Також профспілковий лідер зауважив, що учора пізно ввечері було вирішено відмінити сьогоднішнє засідання Кабінету міністрів України. А люди хотіли б, щоб їх почули урядовці.

Акція протесту гірників та незалежних профспілок біля Кабміну

«У галузі склалася ситуація, яку ми не можемо далі терпіти, – звернувся до присутніх Михайло Волинець. – На вугільних підприємствах зростає заборгованість. Крім того найближчим часом можуть зупинитися практично усі шахти. Фактично їх зупиняє влада, адже не надаються вагони для відвантаження вугілля, не виділяються кошти на обладнання, не ведеться підготовка розвитку шахти. Може так статися, що до зими копальні будуть штучно зупинені. Уже зараз їм вимикають електроенергію. А ви уявіть, що у місті єдине підприємство – шахта й на ній працюють люди з сусідніх населених пунктів. Таким чином від її роботи  залежать життя не одного містечка. Але міністр Ігор Насалик оголошує, що з 35 копалень мають намір залишити лише сім, а інші –закрити. Це – злочин!»

 

 Про ситуацію на державних вугільних підприємствах у своїх виступах говорили голова МО НПГУ м. Димитров і Покровського району Олександр Абрамов, голова місцевої організації НПГУ м. Селидове і Новогродівка Віктор Трифонов, голова регіонального об’єднання м. Червоноград Віталій Оніжук. Також перед мытингувальниками виступив заступник голови КВПУ на громадських засадах Ігор Княжанський. Від імені залізничників зі словами солідарності звернувся до гірників  голова Вільної профспілки залізничників України Володимир Козельський. Він також закликав боротися проти корумпованих можновладців. 

Далі хода рушила у напрямку Адміністрації Президента України, щоб представники протестувальників передали свої вимоги гаранту Конституції.  А звідси повернули до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Гірники дуже сподівалися, що з ними поспілкується профільний міністр Ігор Насалик. Але ні чиновник, ні його заступники до протестувальників не вийшли. Крім того, представників гірників не хотіли пускати у приміщення, коли ті намагалися передати вимоги урядовцям. Не змінилася ситуація, коли до них приєдналася народний депутат Альона Бабак.

DSC 8473

Та все ж пізніше профспілківців на чолі з Михайлом Волинцем запросили на перемовини у будівлі Міненерговугілля. Спочатку вони зустрілися з  Анатолієм Корзуном, а потім і з самим міністром Ігорем Насаликом.  Очільник Міненерговугілля пообіцяв, що заборговані зарплати виплатять до Дня шахтаря (28 серпня).

«Міністр дав гарантію, що наші вимоги, які стосуються компетенції  нашого профільного міністерства будуть виконані, - повідомив Олександр Абрамов, який брав участь у перемовинах. –  Уже готується відповідний протокол. Також ми домовилися, що представники гірників будуть брати участь у координаційній раді при Кабміні.  Що стосується погашення заборгованості, то  найближчим часом мають виділити  200 млн грн. на зарплати. Ці кошти взяті з бюджетних  грошей,  виділених на реструктуризацію підприємств. Міністр запевнив, що  проблем із відвантаженням вугілля з державних шахт не буде. Спробуємо повірити  обіцяному».

DSC 8465

Мирна акція протесту гірників завершилася, але вони готові знову вдатися до активних протестних дій, якщо обіцяне не буде виконано.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl