КВПУ надіслала лист Шаран Барроу

Конфедерація вільних профспілок України звернулася до Генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу з приводу того, що до порядку денного восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання включено рогляд проекту Трудового кодексу України (законопроект №1658). Пропонуємо ознайомитися із змістом листа.


 

Після отримання звернення Міжнародної конфедерації крофспілок за Вашим з Президентом МКП Жоао Антоніо Феліціо підписами до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України та голови комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення з закликом переглянути законопроект №1658 та провести консультації з профспілками, аби забезпечити його повну відповідність міжнародним трудовим стандартам, зі сторони уряду України, на превеликий жаль, не було зроблено нічого.

За рішенням наради керівників репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок – суб’єктів спільного представницького органу об’єднань профспілок на національному рівні від 13.12.2017 р. було створено робочу групу з опрацювання коментарів Міжнародної Конфедерації Профспілок, куди були делеговані представники Конфедерації Вільних профспілок України.

Вищевказана робоча група повинна була узгодити позиції стосовно висловлених коментарів МОП до проекту Трудового кодексу, які планувалось направити до комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. Відбулося всього одне засідання робочої групи, на якому представники Федерації профспілок України, яка займає монопольне становище в спільному представницькому органі об’єднань профспілок на національному рівні, критично висловлювались щодо компетентності експертів МКП та схиляли інших членів  робочої групи до ігнорування коментарів Міжнародної конфедерації профспілок. Після цього робоча група більше не збиралась.

Текст проекту Трудового кодексу, що розміщений на сайті Верховної Ради України, як такий, що підготовлений до прийняття в остаточній редакції, не містить жодних змін порівняно з тим текстом, що був предметом розгляду експертами МКП.

Одночасно зі зверненням до Міжнародної конфедерації профспілок, Конфедерація Вільних профспілок України звернулася з аналогічною  скаргою до Комітету експертів по застосуванню конвенцій та рекомендацій МОП, яка ще знаходиться на розгляді Міжнародної організації праці.

Урядом України проігноровані рекомендації Міжнародної конфедерації профспілок провести консультації з профспілками, аби забезпечити його повну відповідність міжнародним трудовим стандартам, та забезпечити  можливість МКП надати більш детальні коментарі та пропозиції в рамках таких консультацій.

Якщо на високому міжнародному рівні не відреагувати на цей факт, в той час, коли не закінчена експертна оцінка Міжнародної організації праці,  та є критична  експертна оцінка  Міжнародної конфедерації профспілок, а урядом України і роботодавцями взагалі це питання не розглядалося, наслідки можуть бути дуже серйозні.

Просимо негайно звернутися до уряду України з вимогою не приймати законопроект №1658 як закон, поки не будуть отримані висновки експертів Міжнародної організації праці.


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl