КВПУ радить не займатися формальними відписками

У грудні 2017 року Кабінет міністрів прийняв постанову №1104 «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Цією постановою знято мораторій на перевірки Держпраці та її територіальними органами. Постанову опубліковано та введена в дію 22 лютого 2018 року. 


 

Здавалось би, більше ніщо не заважає Держпраці виконувати функції щодо здійснення  державного контролю за дотриманням вимог законодавства про працю відповідно до затвердженого положення КМУ від 11 лютого 2015 р. № 96 «Про Державну службу України з питань праці».

2b06f8b71db5492fc81034cac5c26828 XL

Але, на жаль, цього не відбувається. Конфедерація вільних профспілок України отримала відповідь Головного управління Держпраці у Київській області вих.№4.3/1/2066/1 від 12.02.2018 р. на звернення від Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо порушення законодавства про працю та конвенцій Міжнародної організації праці посадовими особами Клінічної лікарні «Феофанія» Державного управління справами.

На прохання КВПУ, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся до Головного управління Держпраці у Київській області, надавши докази системних порушень Конституції  України, трудового законодавства України, Закону України «Про професійні спілки, їх права і гарантії діяльності» та конвенцій МОП №87, №135 керівництвом Клінічної лікарні «Феофанія» Державного управління справами.

На вищевказане звернення КВПУ отримала відписку, в якій орган Держпраці, посилаючись на законодавчі обмеження, фактично відмовляється виконувати свої обов’язки. 

Конфедерація вільних профспілок України звернулася до голови Держпраці Романа Чернеги з вимогою не займатися формальними відписками, а нарешті почати здійснювати реальні заходи щодо ефективного захисту трудових прав працівників.


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl