IV зимова школа для молодих лідерів КВПУ: нові знання, дискусії та командна робота

Уже традиційно у Львові пройшла IV зимова школа для молодих лідерів Конфедерації вільних профспілок України. З 23 по 26 січня профспілківці з різних куточків та галузевих профспілок КВПУ отримували економічні та юридичні знання, покращували комунікаційні навички, вчилися ефективним перемовинам та покращували свої лідерські якості. Крім того, вони обмінювалися досвідом та спілкувалися з досвідченими лідерами КВПУ, мали змогу поглибити свої знання з економіки, права та комунікацій, обмінятися досвідом й отримати незабутні враження. Захід відбувся за підтримки Центру Солідарності АФТ-КВП та ГО «Трудові ініціативи».


Профспілкова школа КВПУ

«Зараз у нашій країні – нелегкі часи, й у період війни та кризи особливо гостро постають проблеми захисту людей найманої праці, - зазначив Михайло Волинець. – І дуже важливо, що зараз у незалежному  профспілковому русі зростає нове покоління лідерів - з загостреним відчуттям справедливості та щирим бажанням відстоювати трудові права й робити нашу країну економічно успішною. Перед незалежними профспілками стоять чимало викликів, й нам треба долати чимало перешкод. Так, наприклад,  зараз є загроза ухвалення рабського Трудового кодексу, який суттєво звужує права трудівників та профспілок: його можуть «протягнути» у другому читанні, не зважаючи на критичні зауваження Міжнародної конфедерації профспілок та не дочекавшись висновків Міжнародної організації праці. Сьогодні незалежні профспілки зазнають тиску, що ускладнює їхню роботу, але це не може нас зупинити. Ми бачимо, як зараз наші молоді лідери - голова ППО НПГУ «Суха Балка» Сергій Барабашук та голова ППО НПГУ шахта «Інгульська» ДП «Схід ГЗК» Дмитро Бондарєв  - долають усі перешкоди, витримують тиск і віддано захищають права трудівників».

DSC 4813

У свою чергу Петро Тулей наголосив на важливості залучення молоді до незалежного профспілкового руху. Детальніше на цих питаннях він зупинився вже безпосередньо під час  своїх презентацій.

«Сила кожної профспілкової організації – це її свідомі та активні члени, й тому ми повинні залучати більше трудівників до наших лав, - сказав він. -  У нинішніх умовах молодь особливо вразлива на ринку праці, й її трудові права часто порушуються. Тому ми, незалежні профспілки, повинні  активно працювати з молодими трудівниками та захищати їхні інтереси. Додам, що на кожній нашій зимовій школі мені приємно бачити молодих профспілківців, які не бояться труднощів й відстоюють трудові права».

DSC 0369

Вітаючи учасників зимової школи, Олеся Брязгунова наголосила на важливості для профспілок реагувати на стрімкі зміни у світі та на ринку праці, зокрема.

«Ми повинні розуміти, що виникають нові форми зайнятості, стрімко відбувається  диджиталізація  та автоматизація, що впливають на життя та працю молодих працівників,  – зазначила вона. – У той же час молодь зіштовхується з нестабільною зайнятістю, безробіттям, немає гідної зарплати та соціальних гарантій. І у такій ситуації профспілки повинні діяти ефективніше та швидше реагувати на нові тенденції. Профспілкова молодь – це та сила, яка може діяти швидше, гнучкіше й більш творчо підходити до вирішення проблем. Водночас молодим активістам треба ще багато чого навчатися та розвивати різні навички».

У перший день навчання профспілківці скористалися перевагою нових технологій – поспілкувалися онлайн з  радницею Пан’європейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок (ВЕРС-МКП) Годою Невераускайте. Вона розповіла про діяльність міжнародної організації, зокрема – про її міжнародні профспілкові кампанії, дослідження та створення щорічного рейтингу країн за рівнем  дотримання трудових прав.  Також під час навчання відбулося онлайн-спілкування з президентом Молодіжного комітету ВЕРС Романом Зайцевим.

DSC 4868

DSC 0367

Загалом програма IV зимової  профспілкової школи була насиченою. Учасники слухали про історію профспілкового руху,  засади профспілкової діяльності, сучасні економічні тенденції,  виклики та можливості  для профспілок,  вчилися ефективній командній роботі та створювали плани роботи для профспілкових організацій.

Окремий день навчання був присвячений темі колективних трудових спорів. Перед молодими профспілківцями виступив з інтерактивною презентацією  заступник голови національної служби посередництва та примирення України Сергій Гербеда.

DSC 0005

Він розповів про особливості діяльності цієї структури та навів приклади вирішення колективних трудових спорів  на галузевому й національному рівнях. Його доповнили у  своїх виступах  начальник відділення НСПП у Львівській області   Анна Оршак  та її заступниця Надія Карвацька.

DSC 0095

У свою чергу юрист НПГУ Гліб Колесов та Георгій Сандул докладно розповіли про практику ведення трудових спорів  й консультували молодих профспілківців на цю тему.  Своїм досвідом ведення КТС та  успішним зверненням до Європейського суду з прав людини під час конференц-зв’язку  ділився голова Об’єднання незалежних профспілок авіапрацівників Веніамін Тимошенко. 

У рамках школи  молоді профспілківці також покращували лідерські та комунікаційні навички. Зокрема, з  інтерактивними презентаціями перед ними виступили помічник голови КВПУ Ярослав Щербинський та Олеся Брязгунова.

DSC 0273

Молоді профспілкові лідери повернулися додому з новими знаннями, навичками та позитивними емоціями. 

DSC 4969

DSC 0363

 

 

Більше фото>>


 DSC 0390

 Андрій ПЕТРІВ, член профкому первинної профспілкової організації НПГУ Бурштинської ТЕС ПАТ «ДТЕК Західенерго» (Івано-Франківська обл.):

"Зимова профспілкова школа для молодих лідерів Конфедерації вільних профспілок України залишила у моїй пам'яті тільки позитивні спогади. Компетентні спікери зі знанням справи провели тренінги, які допоможуть молодим активістам професійніше справлятися із громадськими обов’язками, а теплий прийом господарів, змістовне дозвілля та незабутні знайомства із однодумцями дадуть змогу покращити роботи усієї профспілки. Дивлюсь на молодих профспілкових лідерів і розумію – у нас світле майбутнє".   


DSC 0410         

 Дмитро БОНДАРЄВ, голова первинної профспілкової організації НПГУ шахти «Інгульська» ДП «СхідГЗК» (Кіровоградська обл.):

«У профспілковому навчанні брав участь вперше. Новизна та оригінальність його проведення мене вразили. Було також багато можливостей для спілкування з лідерами й активістами незалежних, вільних профспілок із різних регіонів України, а інтенсивні заняття робили навчання змістовним і дуже цікавими.  Набутті протягом чотирьох днів знання використовуватиму у своїй профспілковій роботі. Буду їх удосконалювати та розвивати все життя. Немає кращого способу поповнити свої знань, ніж навчання саме у такому середовищі. Велика подяка організаторам школи за цікавий, високоякісний, продуктивний, насичений захід. Четверта зимова профспілкова школа у чарівному місті Львові, з талановитим колективом і дуже гарними й творчими вчителями – це просто супер!»


DSC 0500

Наталія ЗЕЛЕНА,  член молодіжних комітетів Незалежної профспілки гірників України і Добропільської місцевої організації НПГУ (Донецька обл.):

«Участь у IV профспілковій школі надихнула мене на нові ідеї й додала наснаги на подальшу роботу у молодіжному профспілковому русі. Хотілося б відзначити високий рівень підготовки, планування, організації та проведення заходу. Дуже змістовними та зрозумілими були презентації по кожній темі. Від щирого серця хочу подякувати Михайлові Яковичу Волинцю, Петру Петровичу Тулею, Глебу Колесову та Ярославу Щербинському за надану можливість отримати знання та хороших профспілкових друзів. Окрему подяку хочу висловити лідеру молоді Конфедерації вільних профспілок України, гарній, креативній та розумній Олесі Брязгуновій. Завдяки цій тендітній, але дуже рішучій дівчині, молодь Конфедерації вільних профспілок України з різних куточків України має можливість знайомитися, спілкуватися, навчатися та товаришувати! Дякуючи Олесі, молодіжний рух вільних профспілок активно розвивається та крокує вперед».


 DSC 0471

Ірина ФРОЛОВА, голова профспілкової організації дільниці „управління” первинної профспілкової організації НПГУ шахти „Котляревська” ДП „Селидіввугілля” (Донецька обл.):

«На кожному підприємстві є питання й проблеми, які допомагає вирішувати первинний осередок Незалежної профспілки гірників України. Саме тому хочу висловити велику подяку нашим організаторам за проведення IV зимової профспілкової школи для молодих лідерів, за їхню відданість профспілковому руху, за впевненість, надію та віру у нас. У профспілковій школі нас, молодих, навчали, як захищати права працівників на підприємстві, ділилися своїм досвідом. Щире спасибі організаторам за те, що зближуєте й заряджаєте нас на подальшу активну роботу і боротьбу за справедливість, переконуєте у необхідності відстоювати свої права, озброюєте знаннями і вмінням. ІV зимова профспілкова школа молодих лідерів для мене – це нові відкриття людських можливостей, демонстрація того, що немає нічого неможливого, коли є мета, віра й підтримка. Дякую організаторам школи Михайлу Яковичу Волинцю, Петру Петровичу Тулею, Олесі Брязгуновій, Ярославу Щербинському, Глібу Колесову, Георгію Сандулу і всім присутнім».


DSC 0513

Любов НАРІВНА, голова первинної профспілкової організації ВПС «Захист справедливості» працівників Івано-Франківської обласної філармонії імені Ірини Маланюк:

«Побувавши у ІV зимовій школі, була приємно вражена високим рівнем її організації. Програма навчання побудована цікаво й тому вона легка для сприйняття та засвоєння нових знань. Корисними виявилися і зустрічі із потрібними у профспілковій роботі людьми та конференц-зв'язок із закордонними представниками. Організаторам вдалося створити дружню і теплу атмосферу спілкування. Приємних вражень додавали й прекрасне місто Львів та комфортабельний готель. Дуже вдячна всім! Сподіваюся, нові зустрічі – не за горами».


DSC 0490

Максим ЗАГОРУЛЬКО,  лідер дільниці ППО НПГУ шахти «Тернівська» ш/у «Павлоградське» ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» (Дніпропетровська обл.):

«Зимова школа – це великий пласт знань і досвіду, який мені вдалося придбати завдяки організаторам цього заходу. Підняті теми безсумнівно знадобляться у моїй роботі лідера профспілки дільниці. Хочеться подякувати всім за неповторну атмосферу єднання і цілеспрямованості у боротьбі за права працівників. Ми провели у Львові незабутні дні, які надихають на продовження боротьби. Спасибі всім!»


DSC 0488

Марія ГОНЧАРОВА,  адміністратор культурно-масових робіт ППО НПГУ ПрАТ «Суха Балка» (Дніпропетровська обл.):

«Хочу подякувати за IV зимову школу, яка проходила у Львові. Мені дуже сподобалися виступи Петра Петровича Тулей, Олесі Брязгунової, Ярослава Щербинського, Гліба Колесова на дуже важливі й цікаві теми. Такі, як, наприклад, «Історія, реалії та перспективи розвитку незалежного профспілкового руху», «Основні засади профспілкової діяльності та організаційна структура профспілки», «Страйк – механізм захисту трудових прав», «Ефективний конфлікт», «Ефективні переговори», «Безпека інформації». Багато корисної інформації отримала і від зустрічі із заступником голови НСПП Сергієм Гербедою та його колегами, а також зі Skype-зв'язку із Веніаміном Тимошенком і Романом Зайцевим. Дуже сподобалися ділові ігри, за допомогою яких (я так вважаю) у нас з'явився прекрасний дружний колектив молодих активістів КВПУ. Щиро дякую всім за безцінний досвід і знання, отримані у зимовій школі!»

 

 


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl