Законопроекти Порошенка оцінить Венеціанська комісія

У березні 2017 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» №1975-VIII від 23 березня 2017 р., яким члени профспілок та інших неурядових організацій, що мають стосунок до боротьби з корупцією в будь-якій формі,  були віднесені до осіб, які зобов’язані подавати такі ж декларації про свій майновий стан, як і державні службовці, судді, прокурори, поліцейські та інші особи, робота яких пов’язана з виконанням службових повноважень, що дають можливість одержання неправомірної вигоди.


 

На вимогу профспілок і неурядових організацій про скасування електронного декларування, в липні цього року Президент України вніс до Верховної Ради два законопроекти - №6674 і №6675. Але на жаль, ці законопроекти не тільки не вирішують проблему, а вводять ще додаткове декларування і для самих організацій. 

На початку серпня 2017 року Конфедерація вільних профпілок України направила листи до генерального директора Міжнародної організації праці Гая Райдара та генерального секретаря Міжнародної конфедерації профппілок  Шаран Барроу з проханням звернутися до Президента України з пропозицією про виключення членів профспілок з переліку осіб, які зобов’язані подавати електронні декларації відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» №1975-VIII від 23 березня 2017 р. та усунення порушень Конвенції МОП №87 «Про свободу асоціації та захист права на організацію».

У вересні генеральний секретар МКП звернулася з відповідним листом до Президента України Петра Порошенка, закликавши скасувати Закон № 1975-VIII та відкликати або переглянути в повному обсязі, відповідно до консультацій з профспілками, запропоновані законопроекти № 6674 і №6675, забезпечити, щоб закони України відповідали принципам свободи об'єднань.

За інформацією Центру інформації про права людини, Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи подав до Венеціанської комісії запит щодо оцінки законопроектів Президента України Петра Порошенка (реєстраційні  №№ 6674 і 6675). Запит було направлено на пропозицію співдоповідачів Алекса Фішера (Німеччина) та Еріка Нільса Кроса (Естонія). Висновок Венеціанської комісії щодо цих законопроектів очікується в березні 2018 року.

Крім того, у Венеціанській комісії на розгляді перебуває також і Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» №1975-VIII від 23 березня 2017 р.

                                                                                                         Володимир ДАВИДЕНКО, юридична служба КВПУ


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl