Відписка із Мінсоцполітики щодо осучаснення щомісячних страхових виплат і пенсій потерпілим на виробництв

До Конфедерації вільних профспілок України надійшла відповідь із Мінсоцполітики на її лист, а також неодноразові звернення Конфедерації вільних профспілок Дніпропетровської області та  Всеукраїнської громадської організації „Спілка шахтарів-інвалідів, потерпілих на виробництвах, та козацтва” щодо осучаснення щомісячних страхових виплат і пенсій потерпілим на виробництві та деяких аспектів діяльності Фонду соціального страхування. Підписав листа заступник міністра Микола Шамбір. 


У ньому зокрема повідомляється, що з метою обговорення порушених питань 6 червня ц.р. відбулась зустріч першого заступника міністра соціальної політики України Ольги Крентовсьської з представниками Всеукраїнської громадської організації „Спілка шахтарів- інвалідів, потерпілих на виробництвах, та козацтва”. На ній представників громадських організацій було поінформовано, що Кабмін розробив проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій», яким пропонується створити справедливу систему пенсійного страхування шляхом звільнення солідарної системи від невластивих їй податків; відновлення диференціації розмірів пенсій залежно від заробітку; заміни механізму відшкодування пільгових пенсій на сплату єдиного внеску; перегляду умов призначення пенсій за віком на пільгових умовах та за вислугу років; впровадження єдиних підходів до обчислення пенсій.

Законопроектом пропонується, зокрема, відновити диференціацію розмірів пенсій залежно від отриманого заробітку та страхового стажу шляхом проведення перерахунків пенсій із 1 жовтня 2017 року з використання єдиного показника заробітної плати, який використовується для призначення пенсій у 2017 році на рівні 3764,76 грн та показника вартості одного року страхового стажу на рівні 1%. При цьому, зберігається норма щодо зарахування до страхового стажу додатково одного року за кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах із особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій посад і показників, затвердженим Кабінетом міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах.

Перший заступник міністра соцполітики Ольга Крентовська ініціювала зустріч представників громадських організацій із головою Фонду соціального страхування Володимиром Саєнком. Вона відбулася 7 червня ц.р. У розмові, на якій обговорювалися питання взаємодії Фонду із громадськими організаціями, взяла також участь Ольга Крентовська. На ній було повідомлено, що з метою контролю за діяльністю Фонду Законом «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено утворення Громадської ради та запропоновано представникам громадських організацій співпрацювати із виконавчою дирекцією Фонду.

За результатами засідання правління Фонду, яке відбулося 13 липня за участю представників громадських організацій, директору виконавчої дирекції Фонду Євгену Баженкову протокольно доручено залучити представників громадських організацій до підготовки проекту бюджету Фонду на 2018 рік, зокрема в частині спільних розрахунків фінансових потреб на здійснення осучаснення щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві.

Головне ж питання, коли нарешті відбудеться осучаснення щомісячних страхових виплат і пенсій, профспілківці та представники громадських організацій, на жаль, відповіді так і не отримали. Бо із повідомлення про те, що «у разі прийняття Верховною Радою України відповідного Закону із 01.10.2017 р. розпочнеться перерахування пенсій» усерйоз можна сприйняти хіба констатацію того, що це «потребуватиме значного фінансового ресурсу». Але саме це застереження високопосадовців наводить на думку: вони й самі сумніваються у тому, що закон і справді буде ухвалений та ще й у тому вигляді і розмірах перерахувань, про які вони так гарно всім нам розповідають. Тому й виходить, як у відомій народній приказці «Казав пан кожух дам…».


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl