Профспілківці із НПГУ узяли участь у колегії Міненерговугілля

 
 
Bідбулося засідання колегії Міністерства енергетики та вугілля, на якому розглядалися питання реформування вугільної галузі та основні напрями роботи вугледобувних підприємств у 2017 році. У заході зокрема узяли участь голови місцевих і регіональних  організацій Незалежної профспілки гірників України на чолі з її лідером Михайлом Волинцем.

З докладною інформацією про стан справ присутніх ознайомив очільник міністерства Ігор Насалик. Він повідомив, що відібрано 11 лав, які можна у найближчий термін ввести в експлуатацію і які можуть дати приріст видобутку вугілля. На їх підготовку буде залучено кредити під державні гарантії. «Якщо в когось є сумніви, що ми вийдемо на показник видобутку 25 тисяч тонн за добу, то, повірте, ми це зробимо», - запевнив урядовець.

Ігор Насалик наголосив, що для досягнення успіху потрібні виконавська дисципліна і фінансове забезпечення. Щодо фінансової складової, то міністр принагідно подякував присутнім на засіданні народним депутатам за передбачення в Державному бюджеті коштів на компенсацію різниці в собівартості готової товарної вугільної продукції (870 млн грн), на реструктуризацію вугільних підприємств (847 млн грн) та добудову шахти № 10 «Нововолинська» (150 млн грн).

Говорив посадовець і про жорсткі вимоги щодо оптимізації роботи державних шахт та необхідності збільшення видобутку. Зокрема, він зазначив, що на деяких копальнях від 10 до 30 відсотків працівників не задіяні у виробничому процесі, що за низького видобутку призводить до неефективності роботи підприємств та виникнення заборгованості із заробітної плати. Також Ігор Насалик дав доручення провести аудит щодо закупівель обладнання, аби перевірити, чи немає фактів зловживань та завищення цін.

Окремо міністр акцентував на тому, що необхідно розрахуватися за електроенергію. Адже заборгованість шахт за спожиту електроенергію становить понад 5 млрд грн, при цьому не впроваджуються заходи з енергоефективності. Гостро стоїть також питання проведення реструктуризації вугільних підприємств.

Наостанок Ігор Насалик зауважив, що на одному з попередніх засідань колегії гостро стояли питання збуту вугілля газової групи та виплати заробітної плати шахтарям. За його словами міністра, на сьогодні ці питання знято з порядку денного: заробітну плату виплачено, реалізація вугілля здійснюється в повному обсязі.

Та хоч якими б обнадійливо-оптимістичними були реляції пана міністра, у представників Незалежної профспілки гірників України знайшлися свої вагомі контраргументи. Так, голову регіональної організації НПГУ Віталія Оніжука цікавило, чи буде здійснено перерахунок заробітної плати з урахуванням усіх останніх новацій: «Щоб не було так – прибиральниця отримуватиме своїх законних 3200 гривень, а у шахтарів платня залишиться на тому ж рівні.

Голова місцевої організації НПГУ Мирнограда та Покровського району Олександр Абрамов значну частину свого виступу присвятив питанням охорони праці, а точніше – фактичній її відсутності на вугледобувних підприємствах.

Уже вкотре порушив тему вугільних пластів, які так і не вдається повернути у державну власність, голова первинної профспілкової організації НПГУ шахти «1/3 Новогродівська» Сергій Павлов. Але й цього разу конкретної відповіді від посадовців, коли зрештою буде розв’язано дану проблему, так і не отримав.

Не вперше на засіданні колегії йшлося і про «смотрящих» у галузі. Саме на цьому питанні загострив увагу Михайло Волинець. Докладно зупинився він і на інших аспектах, які потребують негайного вирішення задля збереження енергетичної безпеки країни.

Слова лідера НПГУ знайшли відгук у виступі першого заступника голови Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександра Домбровського, який цілковито поділяє стурбованість Михайла Волинця та готовий до тіснішої співпраці задля розв’язання порушених проблем. Принаймні, запевнив у цьому. 


KONV ILO 600X80 NPGU 

ohrana truda gl21
VSTUPIT
 
 
 
 
 
proekt trudovovgo baner 2
sozda32
 
 podpiskaASPEKT 1      iloenc
 
  • logo kvpu
  • partn2
  • partn3
  • partn4
  • npgu ternovka
  • partn2
  • minigwiki
  • logo bezramok youtube
  • derggirnagl